Arminas Világa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fantasy Szerepjáték
 
KezdőlapKeresésRegisztrációBelépés
Navigáció
Hírek, Frissek
Szabályok
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» MonsterMMORPG
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzer. Nov. 17, 2021 7:07 pm by Lyrhissen

» Dhrys'khal
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzomb. Nov. 03, 2018 9:57 pm by Dhrys'khal

» Numekor Tracan
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzomb. Nov. 03, 2018 9:50 pm by Numekor

» Charys Fryr Odassyn
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptyKedd Aug. 15, 2017 8:17 am by Lyrhissen

» Sianis Villagren
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptyCsüt. Aug. 10, 2017 1:23 pm by Sianis Villagren

» A démonvadász háza - Zevran & Noszy
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzer. Dec. 28, 2016 10:05 pm by Norasya Di Merrien

» Első reggel - A találkozás
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptyPént. Aug. 05, 2016 2:20 pm by Hilda kisasszony

» Az ébredés: Dvese
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzer. Márc. 30, 2016 8:53 pm by Duhow Dvese Sceret

» Kockadobás: 2016.03.02.
Norasya DiMerrien vendégszobája EmptySzer. Márc. 23, 2016 11:45 am by Kalandmester

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (10 fő) Szer. Nov. 15, 2023 3:28 pm-kor volt itt.

 

 Norasya DiMerrien vendégszobája

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Norasya Di Merrien
*
*
Norasya Di Merrien


Kaszt : Bárd
Hozzászólások száma : 24

Norasya DiMerrien vendégszobája Empty
TémanyitásTárgy: Re: Norasya DiMerrien vendégszobája   Norasya DiMerrien vendégszobája EmptyHétf. Feb. 22, 2016 11:31 am

Amikor Beltram a mondanivalója közepén tart, úgy érzem, kérdések ezrei rohanják meg az elmémet egyszerre, utat követelve a külvilágba, ám amikor az idősödő komornyik befejezi a hajmeresztő, egyben rémisztő elbeszélését, már nem találok szavakat.
~ Az emberek itt meghalnak. Minden 5. napon.~ borzadok el, ahogy végignézek a szalonon túl sürgölődő háznépen. Szolgákon, inasokon, majd felhőszürke tekintetem újfent visszavándorol Beltramra.

~ Yandra nevére! Miért maradnak itt, ha az életük veszélyben van? Valóban azért maradtak eddig, mert a ház urának halála után valakinek fogadnia kellett itt az örökösöket egy tárgyalás erejéig?~ tűnődöm valamiféle néma kétségbeeséstől, és hitetlen sokktól fuldokolva.
A háznép egy része jól láthatóan kyrnek tűnik, és róluk köztudott, hogy túlteng bennük a kötelességtudat, így ha valami kötelező feladat, vagy teendő maradt számukra, egészen biztosan teljesítik, kerül amibe kerül. A tudat, hogy mit vállalnak szinte félelmetes.

Ahogy a megbeszélés eléri a végpontját, és az örökösöknek sincsen további kérdése, Beltram magához hívatja az egyik fiatal szolgálólányt, és arra kéri kísérjen fel bennünket az emeleten számukra fenntartott vendégszobába.
~ Noszy... Egész biztos, hogy jó ötlet itt maradni? Úgy értem, akármi történhet egy ilyen elátkozott helyen, mint ez...~ búgja a fejemben Atalay hangja.
- Ne aggódj, kincsem... Holnap, amint felkel a nap, és a százados felébred, bizonyára megbeszéljük majd, hogyan tovább. Nem szándékozom hosszú ideig itt maradni, csak ma éjszakára. Túl késő van, hogy most útra keljünk...- suttogom a lombszínű farkasnak.

A szoba, ahová Merian vezet engem és az antist, kellően tágas, előkelő, de nem túldíszített. A fölösleges hivalkodásnak még csak szikráját sem látom, mégis érzem a levegőben azt a finom eleganciát, amely oly jellemző a kyr nemesekre. Könnyű orchidea és szantálillat terjeng a szobában, melynek keveréke egészen kellemes, megnyugtató hatással van az elmémre.
- Balra találja a fürdőhelységet, kisasszony. Már mindent előkészítettünk. Törölközőt és köntöst az ajtó melletti akasztón, fürdőolajakat pedig a faliszekrényben talál. - billenti meg a fejét a fiatal lány, mielőtt távozna, én pedig aprót biccentek köszönetképpen.

Alig hogy végzek a gyors fürdővel és magamra veszem a táskámban lapuló váltásruhámat, a szolgálólány kopogtat az ajtón, és vacsorával kínál.


Megköszönöm a figyelmességét, és átveszem a tálakkal megrakott tálcát. A lány biccent, majd jó étvágyat és jó éjszakát is kíván.

Nyomasztó csend nehezedik a szobára, ahogy az ajtó becsukódik Merian mögött. Csupán a kintről beszűrődő lombzörgés hoz némi zajt a falak közé. Pillantásom az ablak irányába vándorol, miközben Atalay helyet talál magának a méretes baldachinos ágyon.
~ Na ez nem rossz! Szerintem kényelmesen alszunk majd ma este... ~ morogja elégedetten az antis.
- Nem tudom, Te hogy vagy vele kincsem, de nekem sosem kényelmesebb a négy fal közé zárva, mint odakint a szabad ég alatt. - fogom halkra a hangom, miközben elsétálok az ablakhoz.
~ Talán vihar lesz ma este... Talán esni fog, és biztosan hideg is van már... mennyi is az idő? ~ vakkantgat lelkesen Atalay az ágy felől.
- Nincs már egy óra sem éjközépig... - felelek a kinti sötétséget fürkészve.
~ Máris mindjárt holnap van? És még nem is aludtunk semmit! ~ kuporodik az ágy közepére, majd méretes ásítás tör fel a torkából.
~ Énekelsz nekem elalvás előtt? ~ teszi le a fejét, ám nagy, könyörgő sárga szemeit egy percig sem veszi le rólam. Halkan elnevetem magam a farkas láttán, aki a velem eltöltött hónap alatt olyan szelíddé lett, akár egy kezesbárány. Szinte magam sem hiszem el, ahogy rápillantok, hogy mennyire más ő most, mint egy átlagos, vadon élő állat. Bár úgy sejtem, eddigi életét a Luminasban élte le a fajtársaim között, így oka sincs arra, hogy ellenségként tekintsen a kétlábúakra.
Ahogy újfent az ablak felé vándorol a tekintetem, eszembe jut, hogy tulajdonképpen mennyire közel is vagyunk a szülőföldemhez. Még mindig különös a tény, a tudat, hogy sosem térhetek vissza oda végérvényesen, főleg most, hogy a birtokomban van egy ereklye is. Csak veszélybe sodornám az ott élőket.
Hosszan, és komoran fürkészem az égen hunyorgó csillagokat, és észre sem veszem, hogy olyannyira a gondolataimba merültem, hogy elfelejtettem válaszolni Atalaynak.

(Folytatás a Hátsó kert témában... vélhetőleg Hildával. Smile)
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
**************
**************
Kalandmester


Hozzászólások száma : 38

Norasya DiMerrien vendégszobája Empty
TémanyitásTárgy: Norasya DiMerrien vendégszobája   Norasya DiMerrien vendégszobája EmptyKedd Feb. 16, 2016 12:03 pm

Mindenki számára külön szobát biztosítanak az emeleten, melyek kellően tágasak és komfortosak, nem beszélve a pazar, mégsem túl hivalkodó berendezésről, mely igen jó ízlést sejtet.
Minden vendégszobához saját fürdő társul, melynek ajtaja a szobából nyílik, és ahol előre elkészített illatos fürdő, kikészített törölköző és köntös várja a fáradt utazókat.
A szobáitok ablakai mind egy irányba, a hátsó kert felé néznek. Odakint már sötét van, hiszen lassan éjközép felé jár az idő.
A szolgálólány azelőtt még visszatér hozzátok, hogy aludni térnétek, és hoz nektek egy-egy adag meleg ételt vacsora gyanánt.
Zöldséglevest, vadhúst rizzsel, némi kenyeret, egy kis darab sajtot és gyümölcsöt kaptok. Merian jó étvágyat és jó éjszakát kíván, majd távozik.

Ezen a ponton, ha az alvás előtt még akartok csinálni valamit, megnézni valamit, akkor írjátok meg, és ha szükséges reagálok is. Smile
Ha megírjátok hogy aludni tértek, az ébredést és a másnap reggelt már én fogom megírni, hogyan indul.
Vissza az elejére Go down
 
Norasya DiMerrien vendégszobája
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Az ébredés: Norasya
» Serle Feynn vendégszobája
» Duhow Dvese Sceret vendégszobája

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Arminas Világa :: Kalandok :: Az átok :: A kastély :: Emelet - Vendégszoba 3-
Ugrás: