Arminas Világa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fantasy Szerepjáték
 
KezdőlapKeresésRegisztrációBelépés
Navigáció
Hírek, Frissek
Szabályok
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» MonsterMMORPG
Hilda menekülése EmptySzer. Nov. 17, 2021 7:07 pm by Lyrhissen

» Dhrys'khal
Hilda menekülése EmptySzomb. Nov. 03, 2018 9:57 pm by Dhrys'khal

» Numekor Tracan
Hilda menekülése EmptySzomb. Nov. 03, 2018 9:50 pm by Numekor

» Charys Fryr Odassyn
Hilda menekülése EmptyKedd Aug. 15, 2017 8:17 am by Lyrhissen

» Sianis Villagren
Hilda menekülése EmptyCsüt. Aug. 10, 2017 1:23 pm by Sianis Villagren

» A démonvadász háza - Zevran & Noszy
Hilda menekülése EmptySzer. Dec. 28, 2016 10:05 pm by Norasya Di Merrien

» Első reggel - A találkozás
Hilda menekülése EmptyPént. Aug. 05, 2016 2:20 pm by Hilda kisasszony

» Az ébredés: Dvese
Hilda menekülése EmptySzer. Márc. 30, 2016 8:53 pm by Duhow Dvese Sceret

» Kockadobás: 2016.03.02.
Hilda menekülése EmptySzer. Márc. 23, 2016 11:45 am by Kalandmester

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (10 fő) Szer. Nov. 15, 2023 3:28 pm-kor volt itt.

 

 Hilda menekülése

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Hilda kisasszony
-
-
Hilda kisasszony


Hozzászólások száma : 12

Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hilda menekülése   Hilda menekülése EmptyKedd Feb. 16, 2016 9:46 pm

- Na Hilda, most találd ki, hol vagy! – jegyzem meg magamnak. Ha nem nekem kéne válaszolni, kaján mosoly ülne az arcomon, de mert saját magam kérdeztem, a kérdést vagy biztatást bátorításként fogom fel.
Hiába nézelődöm, senki nem jár erre. Óvatosan feltápászkodom a levendulák közül, mozgásomat némi sziszegés és elfojtott bosszankodás kíséri. Minden porcikám sajog. Próbálok talpon maradni, egyelőre sikerrel.
A távolban egy díszes és előkelő kastély hirdeti gazdája hatalmát. Nem cifra, cicomás épület. Akárkié is, - persze, fogalmam sincs, hogy ki lakik itthon, s kinek van itt otthon, - nem valami hivalkodó, ostoba, látszathatalommal bír. Akié ez a kastély, annak valóban hatalma, tekintélye és nem kevés vagyona van. Azonban hiába nézelődöm, őröket nem látok sehol. Ezt nem igazán értem. Egyszerűen kizárt, hogy ezt a tökéletes és előkelő kastélyt ne őrizzék. Olyan nincs.
- Használd az eszed! – hallom szinte magam mellett apám hangját. Meg akartam fogni az kihűlt parazsat, mert azt hittem, nem meleg, de apám megszorította a karomat. – A hamu alatt lehet forróság, veszély és fájdalom. Tedd fölé a kezed, és figyeld, melegít-e. Ha igen, akkor ne piszkáld. És gyere el a tűztől, amíg szépen mondom!
*Nos, nyilván vannak őrök, és ha vannak, az is lehet, hogy figyelnek. De hát nem feküdhetek egész életemben a levendulásban.*
- Hahó! Van erre valaki? – kiáltom hangosan, de csak annyit érek el, hogy a madarak elhallgatnak. Válasz azonban nem érkezik.
Nos, orkok elől menekültem, és ha én átjutottam a falon, akkor ők is átjuthatnak. Elindulok a kastély felé, s míg lassan, megfontoltan lépkedem, meg-megállok, hogy körülnézzek. Először is: szólnom kell, hogy orkok járnak erre. Aztán szeretnék kijutni a kertből, most már a hagyományos módon, a kapun keresztül. Nyilván nem fognak vállon eregetni, de hát nem csináltam semmi rosszat, hogy megharagudjanak. Meg kell keresnem Ébert, aztán… egy gondolat suhan át az agyamon, de olyan ostobaságnak tűnik, hogy csak sokadszor kezdek foglalkozni vele.
Éber megkeresése is majdnem lehetetlen. Remélhetőleg az orkok nem tudták elkapni. Amennyire én tudom, és az sajnos nem sok, az orkok inkább megeszik a lovat, semhogy utazzanak rajta vagy bármire használják. Éber egyedül is boldogul, apám egy erdőtűznél mentette meg, és félig-meddig vad maradt, az istállót is csak akkor tűrte, ha odakint ítéletidő tombolt vagy nagyon hidegre fordult az idő. De azért jó lenne rátalálni. Maradjunk a száraz tényeknél. Ha piszok szerencsém van, és anyuék sokat gondolnak rám, akkor a ló fog engem megtalálni, ha a közelébe jutok. Az orkokhoz… ez most és itt ostobaságnak tűnik, még aludnom kell rá… de nyomaszt Éber elvesztése. Ha nem ülnék nyakig a bajban, bőgnék, mint egy kisgyerek.
Nem tudom, Hovyr mit akart mondani utolsó perceiben, de úgy érzem, mintha azt szerette volna, keressem meg a húgát. Ostoba ötlet. Még a nevét sem tudom. Alighanem a fogadóig kéne visszamenni, vagy utánakérdezni az orkok vezérének, Zogurnak. Ki volt az ellensége?
* Egy orknak, Hilda? Gyakorlatilag mindenki, még a társai is.*
De talán Howyr nevével nyomra bukkanhatok. Reménykedve talpalok tovább. S ahogy egyre közelebb jutok a kastélyhoz, az egyik emeleti ablakban fényt látok. Ijedten torpanok meg. Most már biztos, hogy vannak őrök, csak eddig nem jöttek elő. Figyelnek és lesben állnak.
- Bocsánat. – szólalok meg tétován és nagyon félve. – van erre valaki? Jól jönne egy kis segítség. Kérem… - a hangom kezd síróssá válni, de amikor az első könnycsepp a kibuggyan szememből, hirtelen dühös leszek saját magamra.
- Hát nem! – toppantok mérgesen. - Előjönnének végre a bokorból? Nekem sürgős lenne. – mondom harciasan és csípőre teszem a kezem. Roppant félelmetesen festhetek…
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
**************
**************
Kalandmester


Hozzászólások száma : 38

Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hilda menekülése   Hilda menekülése EmptyKedd Feb. 16, 2016 12:20 pm

A kimerítő menekülés után álomba szenderült a levendulabokrok tövében, üldözőid pedig szerencsédre elveszítik a nyomodat.

Pár órával később fájdalomra ébredsz. Nem túl erős, de meglehetősen kellemetlen fájdalomra, mégpedig az éjszaka közepén. A korábbi földet érés és a horzsolásaid fájdalma ébresztett, és tudatta veled egyértelműen, hogy az este, amit átéltél nem csak álom volt.
Ilarion órájának vége felé jár az idő, amikor felébredsz, és amikor körülnézel a díszes előkertben, őrök után kutat a pillantásod, akik majd esetleg kedvesen, vagy nem túl kedvesen kitessékelhetnek a birtokról, ahová kerültél.
Szerencsédre - bár ez kellően furcsa számodra egy ekkora kastélyt elnézve - egyetlen őrt sem látsz hosszú percekig. "Akár körül is nézhetnék" - fut át az agyadon a kósza ötlet. Az orkok már messze járnak, a kastély emeleti ablakaiból pedig gyertyafény szűrődik kifelé.
Mit teszel?
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
**************
**************
Kalandmester


Hozzászólások száma : 38

Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hilda menekülése   Hilda menekülése EmptyCsüt. Feb. 11, 2016 9:39 pm

(Még nincs nappal, Hilda, még éjszaka van. Megvárom Dvese-t a másik fronton, aztán összefésülöm a bagázst.  Smile)
Vissza az elejére Go down
Hilda kisasszony
-
-
Hilda kisasszony


Hozzászólások száma : 12

Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hilda menekülése   Hilda menekülése EmptyKedd Feb. 09, 2016 10:25 pm

Tudom, hogy baj van, noha tapasztalatlan vagyok. Howyr nem szól, csak a tenyerét szorítja vérző hasára. A vörös folt egyre nagyobb és nagyobb, és nekem fogalmam sincs, mit tehetnék érte. Agyam lázas pörög, miközben nem értek a gyógyításhoz, nem értek tulajdonképpen semmihez a világon, s tehetetlenül meredek a társam arcára. Az egyetlen, amire képes vagyok, hogy mellette térdelek és a tekintetét kutatom.
- A hú...húgom... csak ...
- Kérlek, ne beszélj. - nyögöm feleslegesen.
Howyr tekintete rémült, érzi, hogy baj van, hogy valamit elrontott, de nagyon.
- Mene…
- Maradj nyugton! – parancsolok rá egy kisegér hangerejével, érzem, hogy könnyeim a kezére hullanak, de képtelen vagyok abbahagyni a bőgést.
Ekkor hallom meg a hangot, a hátamon hideg fut végig. Orkok! Idejönnek, mit jönnek, rohannak!
- Menj! – nyögi a férfi utolsó leheletével, aztán feje elbillen. Kapkodva ugrok fel Éber hátára.
Magamban csendesen fohászkodom, csak most az egyszer ne jöjjenek elő rejtett képességei. Tulajdonképpen Istencsapás lenne a neve, veszkődött vele apám rendesen. Anya úgy gondolta, rossz ómen egy lovat így hívni, hát Éber lett, mert mellette mindig éberen kell figyelni, miben töri lófejét. Most azonban érzi a bajt, s nem kell különösebb nyaggatás, induljon, amíg nem késő. Az orkok a nyomomban vannak, s nem hiszem, hogy érdekelné őket, mi szél fújt Howyr mellé. Hát csak vágtatok és vágtatok. Abban reménykedem, elég gyors vagyok, de a sűrű erdőben Éber képtelen igazán felgyorsulni, én se vagyok valami nagy lovas, ennek eredményeként az orkok nem maradnak le mögöttem megnyugtató távolságra.
Még emlékszem a folyómederre, amely mentén feljöttünk az előző éjjel. Az orkok szaglása jó, ennyit még én is tudok, hát abban reménykedem, a folyón átkelve elvesztik a szagomat. A gondom csak az, hogy a folyó ahhoz nem elég mély, hogy Éber úszhasson benne, ahhoz viszont mély, hogy a csúszós kövek között át tudjon kelni. Garantáltan eltörheti a lábát. Mégis arra menekülök, mert más út a sűrűségben egyszerűen nincs vagy csak nehezen járható. Az orkok többen vannak, hát nem sok választásom marad.
A folyóparton leugrom a fáradt hátasomról, s megpróbálok átgázolni a vízen. Éber érzi a veszélyt, és úgy dönt, nem kér a lábtörő mutatványból. Kapkodva rángatom, kérlelem, könyörgök konok fejének, s közben vizes és könnyes lesz mindenem. Éber azonban megmakacsolja magát. Fél. – döbbenek rá, s egy pillanatra farkasszemet nézünk.
Éber szeme nagy, mély sötétbarna tó, benne tengernyi értelem, s könyörgés. Már tudom, mit kell tennem. Előkapom tőröm, s néhány gyors mozdulattal levágom róla a zablát, nyerget. Gyorsabb, mintha nekiállnék a szíjjal vacakolni.
- Menekülj! Legalább te menekülj! – kiáltok rá, s rohanva, vissza se nézve belegázolok a folyóba. Hallom a hátam mögött nyerítését, félelem van benne, hívás és még ezernyi mást is kihallok belőle. Valahogy átgázolok a vízen. A túlparton kiáltás harsan. Éber felnyerít vadul, bőszen. Azóta se hallottam tőle ezt a hangot, hogy apám befogta. Rohanok ész nélkül, igyekszem a sűrű bokros részek felé futni, alig látok a könnyemtől.
Vadcsapásra bukkanok, azon menekülök tovább. Lábam görcsben, combom fáj, talpam sajog, de rettegek, hát nem törődöm vele.
Egyszercsak a vadcsapás egy tisztásra fut, ijedten torpanok meg a tisztán szélén, egy bokornál. Nem merek rögtön kilépni a sűrűből, pedig tudom, hogy nincs nagy előnyöm. Az orkok előbb vagy utóbb, de rálelnek majd a folyó túlpartján a nyomaimra. Ha más nem, a szagom vezeti őket. A tisztás távoli részén egy hosszan futó kerítés és…ismerős illat. Levendula. Mintha hirtelen otthon lennék. A fájdalom már-már megállásra késztet, de egy hirtelen ötlet villan fel agyamban. A levendula erős illata esetleg elnyomhatja az én illatomat az orkok elől.
Egy perc sem telik el, s rohanok tovább, hogy a kerítésen átmászva valahogy mégis megmeneküljek. Minden porcikám sajog, ahogy megpróbálok felkapaszkodni. Tenyerem lehorzsolom, kezem véres, de végül sikerül átlendülnöm a kerítésen.
Természetesen sikerül úgy másznom, hogy a túloldalon egy túlméretes szekrény kecsességével landoljak a földön.
- Aúú! – sziszegek fel….. és erre a sziszegésre végre felébredek.
Percekig tart, mire rájövök, az iménti álom néhány órája valóság volt. Minden csontom külön-külön sajog. Fejem hasogat, ruhám elszakadt, szépen festhetek.
Tudom, hogy éjjel másztam be a kerítésen, most azonban nappal van, de fogalmam sincs délelőtt vagy délután. A nap magasan jár az égen, talán dél lehet.
Sziszegve feltápászkodom, s tekintetem végigfut a kastélyon. Fehér csipkés kövek, fehér márvány, a díszítés meglehetősen kifinomult, előkelő, de nem hivalkodó.
Megadóan sóhajtok egyet, leporolom megviselt ruhám, s elindulok a kastély felé. Ide aztán nem jönnek orkok, ebben biztos vagyok. De hogy én biztonságban lehetek-e itt, az már más kérdés.
Vissza az elejére Go down
Kalandmester
**************
**************
Kalandmester


Hozzászólások száma : 38

Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Hilda menekülése   Hilda menekülése EmptyKedd Feb. 09, 2016 3:38 pm

Hosszú kalandos utazást tudhat magáénak, a fiatal, mindig kíváncsi, szerfelett makacs Hilda, kinek ezen két jellemvonása sok ízben keverte már nem várt helyzetekbe, olyanba azonban, mint ez a mostani, még nem volt része azelőtt.

Egy fiatal középnemesi származású, megnyerő külsejű fiatalemberrel hozta össze a jószerencse az Enessyr félsziget szerény fogadójában, ahol a férfi szobát bérelt, majd a következő reggelen tévedésből Hilda lovával akart útra kelni a sajátja helyett. A lány persze makacsul elébe vágott, mit sem törődve az esetleges negatív következményekkel, és követelte a férfitól - akit nyomban tolvajnak titulált - hogy azonnal szálljon le a lova nyergéből, és adja vissza neki az állatot.
A férfi épp időben rántotta vissza a Ébert az indulás lendületéből, és megrökönyödéssel vegyes csodálattal pillantott a fiatal lányra. Természetesen eleget tett a kérésének, bármilyen nyersen is hangzott az a pillanat hevében, elnézést kért, és készséggel elmagyarázta a lánynak, mifelé balszerencsés tévedés áldozata lett.

Mikor elővezette az istállóban helyet kapott, Vihar névre keresztelt lovat, akivel Ébert összetévesztette, Hildából egyszerre kitört a nevetés. A férfi, aki Howyr néven mutatkozott be, vele nevetett, majd kárpótlásul ebédre invitálta a lányt a fogadóba. Hilda mivel aznap még nem evett, és kivételesen a férfit is szimpatikusnak és megbízhatónak találta, elfogadta a meghívást, s a közösen elköltött ebéd alatt több mint egy órán át beszélgettek. Hilda megtudta, hogy Howyr épp Woldoo-ba indult teljesíteni egy megbízást, a társa, akivel kijelölték a feladatra két nappal korábban meglépett Howyr összes fegyverével és értékével együtt. 
A két idegen között végül addig-addig folyt a barátságos, humoros hangvételű beszélgetés, mígnem Hilda maga ajánlotta fel, hogy elkíséri Howyrt a társa helyett teljesíteni a küldetést. A férfi persze nyomban visszautasította az ajánlatot, noha érezhető volt a korábbi reményvesztettsége. Nem tűrt ellenvetést Hildától, és arra hivatkozott, hogy a küldetés, amivel megbízták, túl veszélyes ahhoz, hogy a sajátján felül még egy életet kockáztasson érte.
" -... Mellesleg Önt jobban megkedveltem az elmúlt egy órában annál, mintsem hogy kockáztassam az épségét. - " tette hozzá keserű mosollyal a szája szélén. Hilda azonban nem tudta csak úgy sorsára hagyni a férfit, aki hosszú idő óta az egyetlen társasága volt, akivel kellemesen el tudott beszélgetni. Makacssága újfent felülkerekedett a józan ész szaván és a küldetés ígérte fenyegetést sutba vágva a lány Howyr után eredt a férfi tudta nélkül.
Amikor a hajójuk kikötött Woldoo partjainál, és Howyr meglátta a lányt az ismerős ló oldalán, először haragot érzett, és keresztülvágva a tömegen szinte utasította a lányt, hogy térjen vissza a félszigetre. Hilda tudta, hogy a férfi csak a sorsa felől aggódik, azért dühös, így hát felszívta magát, és csak annyit mondott: "Ez egy szabad ország! És kifizettem az utazást. Nem kényszeríthet semmire!"
Howyr pár pillanatig döbbenten állt a lány szavait követően, majd beletörődő mosolyra görbültek az ajkai... Engedte, hogy Hilda vele tartson, hiszen mást úgysem tehetett, lebeszélni pedig nem tudta. Hilda talán nem is akart igazán része lenni Howyr küldetésének, csupán a számtalan tiltás érlelte meg benne a makacsságot. Howyr minél jobban ellenezte a döntést, amit nagylelkűen meghozott, Hilda annál inkább kötötte az ebet a karóhoz...

Howyr elmesélte neki, hogy "megbízója" egyetlen húga életével tartja sakkban, és arra kényszerítette, hogy a woldooi Sötét Rengeteghez utazzon, és az ott élő ork csapat vezérétől, Zogurtól visszaszerezzen egy varázstárgyat, melyet egy támadás alkalmával megszerzett tőle. A társa, akivel Howyr szövetkezett és aki aztán elárulta, ritka mágiaforma, az árnymágia magas szintű ismerője volt. Tudása hasznukra vált volna, kapzsisága azonban hamar túlszárnyalta az adott szó fontosságát...


(Hilda! Ha gondolod, én rád bízom, mi is történt ezután, úgy alkotod meg, találod ki, és írod le, ahogyan neked tetszik, és ahogy te elképzeled, hagy ismerjük meg jobban a karakteredet ezután. Smile Remélem belefér a jellemébe mindaz, amit itt, most bemesélés jogcímén írtam neki/róla...
Tehát a továbbiakat rád bízom, a történet azonban a következőképpen záruljon):


Hilda maga sem tudja, mióta menekül az őt - gyalogszerrel- üldöző ork csapat elől (gyalogosan), akik jelentős túlerejével tudja, nem dacolhat. Fegyverei és felszerelése mind nála vannak, jelen helyzetben azonban hasztalannak bizonyulnak. Az adrenalin veszettül száguld az ereiben, és bizonyára ez az egyik oka annak, hogy némi előnyre tudott szert tenni a 8 fős ork csapattal szemben. Tudja, hogy Howyr nincs már mellette, tudja azt is, mi történt az elmúlt másfél napban, mióta a hajójuk kikötött Woldoo partjainál. Jeges karmok markoltak a lány vadul kalapáló szívébe, látása könnytől vált fátyolossá. Ahogy az Onassis városát határoló hegylánchoz ért, sikerül elrejtőznie üldözői elől, de jól tudta, ez az előny csupán átmeneti, hiszen az orkok szaglása kiemelkedően jó, előbb-utóbb újra a nyomára fognak bukkanni. 
A hegység lábánál sűrű vadcsapások kanyarogtak a sötét erdőn át, melyek csakhamar egy eldugott, széles tisztásra futottak, melyen egy díszes, fehér márványkőből épült kastély állt. (Lásd: leírás a kastély témában.) Irányából intenzív levendulaillatot sodort a lány felé az esti szél, így új ötletet nyerve azonnal a kastély kerítéséhez rohant, melyen túl, hosszan terjengtek a levendulabokrok. Több sem kellett Hildának, ahogy maradék erejéből tellett, átmászott a kerítésen, és megbújt az átható illatú bokrok között.
A hold már magasan járt az égen, és őröknek nyoma sem volt a kastély udvarán. Hilda ahogy kezdett lenyugodni, érezte csak meg, mennyire fáradt is valójában. Ennek és a levendulaillatnak hála pillanatok alatt elnyomta őt az álom, az ork csapat pedig idővel felhagyott a kutatással...

(Írj ide egy Válasz-t, és azután majd összemeséllek a bentiekkel, ha szükségét látom.)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Hilda menekülése Empty
TémanyitásTárgy: Re: Hilda menekülése   Hilda menekülése Empty

Vissza az elejére Go down
 
Hilda menekülése
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Hilda ébredése

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Arminas Világa :: Kalandok :: Az átok :: A Lanchryss birtok :: A birtok környéke-
Ugrás: